سوئیس

سوئیس کشوری در اروپای مرکزی و جنوبی است که از اقتصاد بسیار قوی با تولید ناخالص ملی بسیار بالا و برابر ۶۷۹ میلیارد یورو بخوردار است. از همین رو، صنایع مختلفی در این کشور مانند صنعت شکلات سازی و ساخت ساعت از شهرت جهانی برخوردار است. یافتن کار برای خارجی ها در سوئیس بسیار مشکل است ولی راحتترین راه استفاده از تجربه و کمک شرکت های کاریابی مانند هلدینگ مهاجرتی پیشگامان می باشد.

انواع ویزای کاری سوئیس

در کشور سوئیس تنها به روش Job offer ویزای کاری امکان پذیر می باشد که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

Job offer

تمامی افرادی که متقاضی اخذ ویزای کاری کشور سوئیس هستند حتما باید پیشنهاد کاری از کارفرمای یک شرکت یا کمپانی معتبر سوئیسی داشته باشند. این روش برای افرادی است که قرارداد کاری خود را قبل از ورود به سوئیس دریافت می کنند. در این روش، متقاضیان باید از داخل کشور خود با کارفرمایان در سوئیس ارتباط برقرار کرده و مصاحبه های کاری خود را برای اخذ پذیرش از کارفرمای موردنظر انجام دهند.

اخذ اقامت از طریق ویزای کار درسوئیس

برای اخذ اقامت در این کشور ۴ روش وجود دارد که عبارتند از:

مجوزL

این مجوز منجر به اجازه اقامت به صورت کوتاه مدت و به مدت یک سال در کشور سوئیس برای افراد ایجاد می کند. این اجازه به شرایط قرارداد کاری مربوط می شود و این امکان وجود دارد که تا یک سال دیگر تمدید شود.

مجوز  B

نوعی مجوز مشابه اجازه نوع L است که منجر به اجازه اقامت به صورت کوتاه مدت و به مدت یک سال می باشد. ولی این امکان را دارد که به صورت سالیانه زیاد شود. این مجوز به صورت ایالتی می باشد و اگر صادر شود، فرد فقط اجازه اقامت در یک ایالت سوئیس را خواهد داشت.

مجوز  Ci و C  

یک اجازه اقامت برای افرادی است که در مدت ۱۰ سال پیوسته در کشور سوئیس زندگی کرده اند. اگر فرد دارای حق شهروندی کشورهای ایالت متحده آمریکا و کانادا باشد می تواند پس از ۵ سال پیوسته اقامت در کشور سوئیس درخواست این نوع مجوز را بدهد.

مجوز G

یک مجوز اقامت برای افراد غیر اروپایی می باشد که در مناطق مرزی کشور سوئیس زندگی می کنند و در این مناطق مشغول به کار هستند.

ویزای همراه

در صورتی که ویزای کاری فرد متقاضی در کشور سوئیس بیش از ۶ ماه باشد، می تواند برای خانواده خود (یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) درخواست ویزای پیوست یا ویزای الحاق به صورت مجوز B بدهد. از مزایای این نوع ویزا این است که همسر و فرزندان می توانند اجازه کار تمام وقت در سوئیس را دریافت کنند. همچنین فرزند بالای ۱۸ سال در مواردی خاص در صورتی که اثبات نماید تحت حمایت مالی پدر یا مادر خود است می تواند ویزای الحاق را دریافت کند و وارد این کشور شود.

مشاوره مهاجرت فرم ارزیابی آنلاین Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.